KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11953469
nr 1195 3469
Lars Tärning
(1945-2025), Sverige
Oljemålning, Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Nordiska museet. Signerad, daterad 18. Olja på trä, 32x42 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 augusti 2018
kl 18:35:59
6/8 18:30:59
Lars Tärning
Läs mer om Lars Tärning